מהי תאונת דרכים ?

התנגשות של כלי רכב שארעה תוך כדי נסיעה או עמידה ברכב, כניסה ויציאה מחניה נחשבים כתאונת דרכים. במקרה של תאונה – אנא צרו קשר עם משרדנו. אנו ננחה אתכם כיצד עליכם לנהוג בהתאם לנסיבות המקרה. חשוב להעביר למשרדנו מסמכים הבאים: רשיון רכב ונהיגה, פרטים של המעורבים בתאונה ותרשים ממקום התאונה.

בזמן התאונה חשוב מאוד:

לרשום את הפרטים המלאים של המעורבים הנוספים בתאונה.

  • מספר הרישוי
  • פרטים אישיים של הנהג (שם, כתובת, טלפון)
  • פרטים של חברת הביטוח (שם וטלפון של סוכן הביטוח, שם של חברת הביטוח ומספר הפוליסה שלו) .

ניתן "להוריד" כאן טופס רישום פרטי התאונה

אם יש ברשותך מצלמה או טלפון נייד עם מצלמה, צלם את מיקום הרכבים, את הנזק שנגרם לרכבך ולכלי רכב נוספים המעורבים בתאונה.
לא לחתום על מסמך כלשהו בו אתם מתבקשים להודות באשמה!

טיפול בתביעה
כשמגיעים לשלב הטיפול בתביעה, עומדות בפניכם כמה אפשרויות.

אופציה ראשונה:
אם הינך מבוטח בביטוח מקיף וחושב שאתה אשם בתאונה או לחילופין, אתה חושב שאתה אינך אשם, אך אין  ברשותך פרטי צד ג'  (פגע וברח), או  לצד ג' לא קיים כיסוי ביטוחי המתאים – אנא תפנה אלינו ואנו ננחה אותך כיצד עליך לתקן את רכבך (בחירת מוסך, הזמנת שמאי, קבלת רכב חליפי,, שליחת מסמכים רלוונטיים) ונגיש תביעה לחברת הביטוח שלך. במקרה זה תידרש לשלם השתתפות עצמית, כינון ובנוסף תאבד הנחת העדר תביעות במשך שלוש שנים הבאות. אם רכבך תוקן במוסך הסדר, תקבל את כל הטבות של מוסך הסדר של חברת ביטוח: תשלום השתתפות עצמית במוסך הסדר – מוקטנת, קבלת רכב חליפי לכל ימי התיקון, אין צורך לשלם למוסך את כל הסכום של הנזק, תשלום בחלק ממוסכי הסדר גם פתור מכינון, אין תשלום לשמאי, יש אחריות של חברת הביטוח לטיב התיקון. אם לא תקנת את רכבך במוסך הסדר, חברת ביטוח שלך תפצה אותך על סכום  ששילמת במוסך עבור התיקון עם קיזוז של השתתפות עצמית מלאה וכינון).
אופציה שנייה:
אם הינך מבוטח בביטוח מקיף וחושב שאתה לא אשם בתאונה ויש ברשותך כל הפרטים הנכונים של צד ג' , אנא תפנה אלינו ואנו ננחה אותך כיצד לתקן את רכבך. במקרה הזה אתה תוכל להשאיר (לפי סיכום מראש עם מוסך) במוסך צ'ק דחוי בערך לשלושה חודשים. אנו נעזור לך לתבוע את חברה של צדד ג ' בסכומים הבאים: שכ"ט של השמאי, נזק ישיר, סכום של ירידת ערך בהתאם לבדיקתו והחלטתו של השמאי שיופיע בדו"ח. עם קבלת הצ'ק על שימך, לא תצטרך לשלם השתתפות עצמית ועבר ביטוחי שלך יישאר נקי.
אופציה שלישית:
כאשר אתה חושב שאינך אשם בתאונה ובמקרה של אי הסכמה באשמתו של צד ג '  או סירובה של חברת ביטוח שלו לאשר את תביעתך, אנו יכולים להפנות אותך לאיש מקצועי שיסייע להגיש את תביעתך לבית המשפט לתביעות קטנות ולתבוע צד ג'  (תמורת תשלום נוסף לאיש מקצוע).

 אם הינך מבוטח בביטוח צד ג' או ביטוח חובה בלבד, אנו יכולים לסייע לטפל בתביעה של צד ג', אך הסוכנות תגבה תשלום נוסף בגין טיפול התביעה. ולחלופין, לא יגבה תשלום שכר הטרחה מלקוחות שמוגדרים אצלנו בסוכנות כלקוחות "פלטינה" ו"זהב" או באם אותם הלקוחות ירחיבו את פעילותם במשרדנו מעבר לביטוח הקיים.

תאונות עם נפגעי גוף
תאונת דרכים בה מתנגשים כלי רכב זה בזה, עלולה להותיר את הנוסעים עם פגיעות קשות ביותר בתחומי רפואה רבים. בזמן התאונה, במהלך שימוש ברכב מנועי, כלולות גם פגיעות שאירעו בעת הכניסה לרכב או היציאה ממנו, החנייתו, דחיפתו או גרירתו.
הנפגע זכאי לקבל פיצויים מתאימים מחברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב שבו שהה הנפגע בעת התאונה ואין זה משנה מי הנהג האשם בתאונה.

כל עוד קיים ביטוח חובה בתוקף לרכב שבו נסעו הנפגעים, יהיו הנפגעים זכאים לקבלת פיצוי על הנזקים שנגרמו להם בעקבות תאונת הדרכים מחברת הביטוח, אשר ביטחה בביטוח חובה את הרכב שבו נסעו בעת התאונה. במקרים של תאונת דרכים שבה נפגע הולך רגל, או רוכב אופניים וכד', על הנפגע לגשת אישית למשטרה ולהתלונן על המקרה.במקביל להעביר את ההודעהעל המקרה לחברת הביטוח של הרכב הפוגע באמצעות משרדנו.

הסוכנות לא מטפלת בתביעות של נפגעי גוף, אלא רק עורכי דין מוסמכים לפי החוק רשאים לטפל בתביעות מסוג זה לפי תשלום שכ"ט קבוע בחוק.